Wspierają nas

Liczba odwiedzających: 3813

 

Wszystkim spnsorom, osobom indywidualnym, wszytkim ludziom dobrej, którzy nas wspierali i wspierają składamy serdeczne podziękowania.

 

 

STOWARZYSZENIE-logo1.png (41 KB)

Stowarzyszenie "Pomóż Dzieciom" powstało 22 marca 2002r. w celu wspierania działalności ówczesnego Domu Dziecka w Dębinkach. Obecnie stowarzyszenie opikuję się również placówkami w Równem, tj. Domem Dziecka "Jaś" i Domem Dziecka "Małgosia", wspierając bieżącą działalność placówek oraz byłych wychowanków, ktorzy rozpoczęli samodzielne życie po opuszczeniu domu dziecka. Stowarzyszenie skupia się głównie na wspieraniu inicjatyw edukacyjnych i kulturlanych, podejmowanych w domach dziecka oraz organizuje i inicjuje różne przedsięwzięcia w tym zakresie, zapraszając do udziału dzieci i młodzież z placówek współpracujących ze stowarzyszeniem. Więcej inforamcji na temat działalności znajdzimy na stronie www stowarzyszenia, klikając na link poniżej.

www.pomozdzieciom.com

PKO FND LOGO RGB.jpg (62 KB)

 

W 2023 r. Fundacja PKO Banku Polskiego sfinansowała projekt pt. Wsparcie psychologiczne, psychiatryczne i terapeutyczne wychowanków Domu Dziecka "Jaś" i Domu Dziecka "Małgosia".

Celem projektu było wsparcie psychologiczne, psychiatryczne i terapeutyczne wychowanków Domu Dziecka "Jaś" i Domu Dziecka "Małgosia" przez cały 2023 rok. W pierwszej fazie psycholog domu dziecka wytypował wychowanków z problemami socjalizacyjnymi, dla których wskazane będą działania profilaktyczne w formie zorganizowanej, grupowej. Dlatego też 6 wychowanków z DD "Jaś" i 8 wychowanków z DD "Małgosia" wzięło udział w Zimowisku profilaktycznym w Zakopanem w dniach 12-18.02.2023 r. Następnie specjaliści współpracujący z domem dziecka,  psycholog i terapeuta z Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej, przeprowadzili konsultacje psychologiczne ze wszystkimi wychowankami, aby poznać bliżej poszczególnych podopiecznych  domu dziecka i dostosować rodzaj i zakres pomocy oraz wytypować osoby wymagające takiego wsparcia. W dalszej kolejności, do końca 2023 roku, dla wychowanków potrzebujących wsparcia prowadzone były zajęcia grupowe i indywidualne, które były ustalane na bieżąco, w zależności od potrzeb. Podczas omawiania przebiegu zajęć, postępów i efektywności prowadzonego wsparcia, psychoterapeuci zaproponowali zajęcia dla wychowawców, które odbyły się w formie szkolenia, sfinansowanego ze środków własnych domu dziecka. W ramach projektu zrealizowano Zimowisko profilaktyczne w Zakopanem, odbyło się 12 spotkań grupowych, 58 zajęć indywidualnych oraz 1 szkolenie dla kadry pedagogicznej w DD "Jaś" i 12 spotkań grupowych, 48 zajęć indywidualnych oraz 1 szkolenie dla kadry pedagogicznej w DD "Małgosia".

 

 

Firma WonWonga logo.jpg (41 KB)ga od kilku lat wspierała finansowo Dom Dziecka w Równem, finansując wyjazdy na ferie zimowe i wakacje. Obecnie, po podziale na dwa domuy dziecka, dzięki dużemy wsparciu Wonga, dzieci z Dmu "Jaś" i Domu "Małgosia" mogą corocznie wyjeżdżać na zimowe wyjazdy na narty oraz wakacyjne wyjazdy w atrakcyjne miejsca naszego kraju. 

https://www.wonga.pl/

 

 

 

Od wielu lat dziećmi z Domu Dziecka z Równego opiekuje się warszawski Hotel Courtyard Marriott. Nasi podopieczni corocznie zapraszani są w okresie Świąt Bożego Narodzenia na imprezy "Mikołajkowe", gdzie obdarowywane są prezentami świątecznymi oraz wspólnie bawią się z dziećmi pracowników, przy wspaniałych atrakcjach, przygotowanych przez organizatorów. Pracownicy hotelu, w ramach akcji wolontariatu pracowniczego, co roku odwiedzają naszą placówkę, organizując i wykonując różnego rodzaju prace na rzeczc placówki, po czym wspólnie z dziećmi mile spędzają czas przy ognisku i wpólnej zabawie. Z biegiem czasu do akcji wolontairatu właczyły się jeszcze inne hotele warszawskie, takie jak Bristol, Marriott, Renesans, Sheraton i Westin.

Hotel Mariott.jpg (115 KB)Bristol logo.jpg (3 KB)Marriott logo.png (4 KB)Renesans 2.jpg (12 KB)Sheraton logo 2.png (4 KB)westin logo.png (5 KB)

             Courtyard                                         Bristol                                 Marriott                           Renesans                          Sheraton                                   Westin

 

 

Polki mogą wszystko logo.png (46 KB)   https://fpmw.pl/

Fundacja "Polki Mogą Wszystko", wcześniej jako Fundacja Przyjaciółka, od wielu lat wspiera naszą działalność kulturalną. Rokrocznie funduje nagrody na konkurs plastyczny "Tęczowy Świat Krzysia", który organizujemy dla dcieci i młodzieży z całego województwa mazowieckiego.

 

 

  logo toyota.png (7 KB)     TOYOTA

TOYOTA z siedzibą w Markach wspiera materialne nasze placówki,  zakupując prezenty dla wszystkich dzieci z okazji Świąt Bożego Narodzenia, a także zakupując sprzęt AGD dla placówki.

 

Colliers logo.png (730 KB)       https://www.colliers.com/pl-pl

Od wielu lat Colliers International, z okazji Świą Bożego Narodzenia organizuje, wraz ze współpracującymi firmami, zbiórki darów na rzecz naszych placówek. Dzięki czemu otrzymujemy dużo środków czystości, które w znacznym stopniu wspierają nasz budżet. Poza tym dzieci otrzymują prezenty świąteczne w postaci obuwia, odzieży, kosmetyków i oczywiści wiele "słodkości".

 

wedel 3.jpg (9 KB)TAGO 1.png (25 KB)Dwie firmy, podukujące róznego rodzaju słodycze, przekazują swoje produkty, najczęściej z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Dnia Dziecka. Są to Wedel oraz Tago.

 

one_day_logo.jpg (20 KB)https://www.oneday.com.pl/       Fundacja ONE DAY w okresie Świąt Bożego Narodzenia organizuje ogólnopolską akcję dla wychowanków z domów dziecka z całej Polski, włączając do akcji znane postacie ze świata telewizji, artystów, muzyków itp. Na podsumowanie akcji organizowane są w Warszawie spotkania "Mikołajkowe", na których dzieci maja możliwość spotakania i poznania swoich rówieśników z całej Pooski, mają możliwośc nawiązania nowych znajomości. Mogą osobiście spotkać się, porozmawiać ze znanymi postaciami z telewizji, często ze swoimi idoalmi. Oczywiście zawsze stałym punktem jest Mikołaj, który osobiście wszystkim wręcza oczekiwane prezenty.

 

JP MOrgan.png (6 KB)  Link do www J.P.Morgan   

J.P.Morgan oraz pracownicy, od wielu lat starają się spełniać, choć część życzeń naszych dzieci, fundując prezenty świąteczne dla wsystkich podopiecznych.

 

 Puma-logo-06E862510D-seeklogo.com.png (7 KB)  https://eu.puma.com/pl/pl/home

Puma Polska Sp. z o.o. już kilkakrotnie zaopatrzyła nasze dzieci w swoje wyroby, tj. buty sportowe. Organiozowała wyjazdy do Uniq Fight Club w Warszawie na zajęcia sportowe i spotkanie z Joanna Jędrzejczyk.

 

Inter cars logo.png (7 KB)    Dzięki akcjom świątecznym, organizowanym przez Inter Cars w Domu Dziecka "Jaś" dzici otrzymały nowe meble i wyposażenie do swoich pokoi.

 

 

Roedl i partner.jpg (2 KB)   https://www.roedl.pl/pl/

Roedl & Partner z Warszawy - Firma, która jest jednym z głównych fundatorów nagród, organizowanego przez nas, Konkursu Plastycznego "Tęczowy Świat Krzysia".

 

 

To jeszcze nie wszyscy, którzy nas wspierają - strona jest jeszcze w budowie.